Zabezpiecz
domOdpowiada za zapis, kompresję, przechowywanie i odtwarzanie materiału wideo.

Rejestratory występują w wersji autonomicznej oraz w postaci kart do PC. Najczęściej pozwalają na podłączenie 4, 8 lub 16 kamer.  Co istotne urządzenie musi być przystosowane do pracy ciągłej.

 

Naszym klientom proponujemy  głównie rejestratory autonomiczne takich firm jak Aper, Vidicon czy Optiva, oferujące za rozsądną cenę dość wysokie parametry zapisu obrazu, dobrą pracę w sieci, funkcjonalność i co istotne łatwe i dogodne przeglądanie zapisanego materiału. jeżeli chodzi o karty do PC to oferujemy przede wszystkim sprzęt firmy GV.

 

Jeżeli przyjrzeć się kartom katalogowym poszczególnych rejestratorów to w zasadzie nie znajdziemy tam większych różnic. mają podobne prędkości nagrań, sposób kompresji obrazu ( obecnie zazwyczaj h.264), ustawienia detekcji ruchu, pozwalają na jednoczesny zapis i przeglądanie zapisanego już materiału lokalnie czy przez sieć, większość posiada wyjścia BNC i VGA czy wejścia i wyjścia alarmowe.  

 

czym się więc różnią:

rejestratorPrzede wszystkim jakością zapisu. rejestrator aby móc pomieścić na dysku/ dyskach odpowiednia ilość materiału ( np zapis z ostatnich dwóch tygodni) musi dokonać jego  kompresji,  a ta niezależnie od zastosowanej metody będzie powodowała mniejszą lub większą utratę jakości. Aby utrata jakości zapisanego materiału była jak najmniejsza urządzenie musi posiadać odpowiednią " moc obliczeniową" i stosować odpowiednie algorytmy. Różnice pomiędzy poszczególnymi rejestratorami w tej materii bywają ogromne, co szczególnie widoczne jest przy obrazach dynamicznych.

Po drugie dostępem do zapisanego materiału. Dobry rejestrator pozwala na precyzyjny wybór czasu, typu zdarzeń, i kamer z jakich chcemy przeglądać zarejestrowany materiał.

Inne ważne elementy to ilość zapisywanych jednocześnie klatek, obsługiwanych dysków, możliwość wyboru poszczególnych parametrów zapisu nie tylko globalnie ale też z podziałem na poszczególne kamery. itp