Zabezpiecz
domOferujemy Państwu wykonanie profesjonalnych instalacji antenowych indywidualnych i zbiorczych TV, SAT i radiowych  w oparciu o wysokiej klasy urządzenia i przewody. Nasze doświadczenie w tej dziedzinie pozwoli nam na dobranie odpowiednich elementów sieci i dostosowanie rozwiązań do Państwa potrzeb.tv-sat

 

Standarem stają sie rozwiązania dające  możliwość oglądania telewizji satelitarnej na kilku odbiornikach, podgląd na telewizorze obrazu z kamery bramofonu czy z  kamer monitoringu.  

 Rozwój techniki telewizyjnej i telekomunikacyjnej wymusza szybkie upowszechnienie nowoczesnych instalacji antenowych, bez których nie jest możliwe korzystanie ze wszystkich możliwości jakie ze sobą niesie nowoczesna telewizja.

Prawidłowo zaprojektowana instalacja powinna mieć możliwość podłączenia zarówno sygnałów telewizji naziemnej, jak i kablowej czy satelitarnej. Należy wykonać ją tak, aby ewentualna wymiana elementów nie wymagała remontów budowlanych (może to być konieczne w związku z rozwojem techniki cyfrowej
i światłowodowej). Wewnętrzna instalacja powinna być tak zaprojektowana, by w każdym wybranym pomieszczeniu znajdowało się gniazdko umożliwiające odbiór lub nadanie sygnału.

 

Podstawowe zasady projektowania i wykonywania nowoczesnych instalacji antenowych:

 •  
  • Unikanie gniazdek przelotowych.( na tego typu gniazdkach nie będą pracowały nowoczesne rozdzielniki sygnału a co za tym idzie nie będziemy mieli dostępu równolegle np. na kilku telewizorach do sygnałów satelitarnych. Gniazdka takie mogą nie zapewniać też właściwego odseparowania zakłóceń i powodować spadek poziomu sygnału a co za tym idzie niższą jakość na kolejnych odbiornikach.
  • Stosowanie kabli o wysokich parametrach transmisji, a wiec odpornych na zakłócenia zewnętrzne i o niskiej tłumienności w pełnym zakresie wykorzystywanych częstotliwości 950-2150MHz. Ma to szczególne znaczenie w przypadku telewizji satelitarnej. Tanie kable o ile w miarę dobrze przy małych odległościach radzą sobie z przenoszeniem sygnałów telewizji naziemnej o tyle w wyższych częstotliwościach w jakich pracuje telewizja satelitarna mają problemy z prawidłowym przesyłem sygnału. Jest to szczególnie widoczne w przypadku coraz bardziej popularnego a jednocześnie bardzo wymagającego systemu telewizji wysokiej rozdzielczości ( HDTV)
  • Prawidłowe rozmieszczenie elementów systemu. Tu należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to by urządzenia aktywne sieci( multiswitche, rozgałęźniki, wzmacniacze itp.) znajdowały się jak najbliżej instalacji antenowej i miały zapewniony dostęp do zasilania.
  • Usytuowanie anten. Należy tu po prostu zadbać o to by anteny miały odpowiednią widoczność z nadajnikiem Z naszej praktyki wynika że z tym często są spore kłopoty.
  • Dobór anten i elementów aktywnych sieci. Zależy to od wielu czynników związanych z lokalizacją danego obiektu, typem okablowania , potrzeb klienta itp. Zazwyczaj ustala się to indywidualnie po wizycie na obiekcie. W projektowanych przez nas instalacjach korzystamy głownie z urządzeń takich firm jak Triax, Dipol, Telmor, Terra.